História
 

Dievčenská country skupina Kamienok vznikla 15. marca 1999 a založili ju štyri dievčatá:
Renáta Jurčiová, 1986 - basgitara, spev,
Zuzana Jurčiová, 1987 - priečna flauta, husle, ústna harmonika, spev,
Katarína Korčeková, 1988 - priečna flauta, spev,
Janka Karasová, 1987 - gitara, spev,

O mesiac neskôr do skupiny prichádza
Beata Števuliaková, 1987 - spev, perkusie
a vo februári 2000 Katarína Korčeková končí svoju činnosť v skupine.

Prvé verejné vystúpenie, ktorého sa zúčastnili, bolo vystúpenie
27. marca 1999 na Celoslovenskej prehliadke mladých interpretov folkovej, trampskej, country hudby a detských tanečných country súborov s medzinárodnou účasťou "Senický kľúčik 99", kde skupina získala
s piesňami Strom
(P. Bedrich - Skalka, Trstená) a Orava je naj... (Jarolín - skupina Kredenc, Nižná) I. miesto v kategórii AII - hudobné skupiny (do roč. narodenia 1983) a o rok neskôr opäť prvé miesto s piesňami Perej a Viva Espaňa. 21. 4. 2001 na "Senickom kľúčiku 2001" opäť - už po tretíkrát získala I. miesto v kategórii A.II. (s piesňami: Legenda o čiernom mustangovi a Krásna Mary) a 12. 4. 2003 sa skupina opäť zúčastňuje Celoslovenskej súťažnej prehliadky Senický kľúčik, kde v kategórií hudobných skupín do 17 rokov opäť (už po štvrtý krát) získava (s piesňami Láska z neba a Country Girl) I. miesto..
Medzi úspešne účinkovanie skupiny by sme mohli zaradiť účasť na Country-Lodenici v Piešťanoch, kde dievčatá získali jedno z ocenení "Víťaz diváckej súťaže Country Lodenica 2000", ďalej vystúpenia na Truck country 2001 v Piešťanoch, na FTC v Čičmanoch, na Autosalóne v Nitre a pod.
Počas svojej doterajšej existencie sa skupina zúčastnila viacerých vystúpení v Hladovke, vo Vitanovej, Trstenej, Podbieli, Nižnej, v Oraviciach, Zuberci v rámci Podroháčských folklórnych slávnosti v programe "Pod širákom" - country večer, zúčastnila sa Okresného a Krajského kola "Strunobranie 2000 a 2001", vystupovala v susednom Poľsku - na XIII. medzinárodnej Parafiáde detí a mládeže vo Varšave, na dňoch Slovenskej kultúry v Jablonke, na Lichterfeste 2001 a 2002 v Nemecku, v rakúskom Linci
, na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruch Tour  Salon  Poznaň  2004 v Poľsku, na
Májovom festivale country, folk, blugreasovej hudby vo Veverských Kníniciach v Čechách atď. Počas pekných letných dní ju často mohli počuť aj návštevníci termálneho bazéna v blízkych Oraviciach, či Aquaparku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši.
V marci 2004 sa skupine podarilo nahrať a vydať prvé oficiálne CD s názvom Kamienok - Láska z neba a s piesňou Apple Jack sa predstaviť v relácií Ranč odvysielanou STV1.
S prvou vlastnou piesňou (Balada o čiernom mustangovi) sa divákom predstavili 26. 11. 2000 na stretnutí s dôchodcami v Hladovke.
Ich repertoár tvoria prevážne prevzaté piesne slovenských, českých, poľských i amerických autorov.

Od apríla 2007 začínajú v skupine nacvičovať repertoár nové členky - Marika Korčušková a Monika Šprláková, ktoré by mali v tomto roku "zaskočiť Beátu a Janu. Tie plánujú v lete zdokonaľovať svoje jazykové znalosti za hranicami našej vlasti. Beátu za bicími vystrieda Marika, Janu za gitarou Monika. Dúfajme, že našich fanúšikov nesklameme:-)


Posledná aktualizácia stránky: 21 IV 2007
Copyright © 1999  Miroslav Jurči